ENGLISH
מסע למחוזות הקואופרציה
סמינר אפעל המכללה הישראלית לקואופרציה
טלפון: 03-5301258
פקס: 03-5355718
דוא"ל: ilanatak@inter.net.il
שיחה עם רוני בוכמן, שיצא להרצות בבי"ס לקואופרציה בספרד
רוני בוכמן (געש), מנהל מרכז ההדרכה של איגוד התעשייה הקיבוצית וחבר בצוות החשיבה שלנו בנושא חידוש רעיון הקואופרציה, חזר ממחוז אנדלוסיה בספרד, לשם הוזמן להרצות בפני אנשי הקואופרטיבים, וכך הוא מספר:

במחוז אנדלוסיה הוקם לאחרונה, בתמיכה ממשלתית, בית ספר לניהול קואופרטיבי. הממשלה הספרדית היא "ידידותית לקואופרציה". היא מעודדת התארגנות קואופרטיבית ואף מגישה סיוע, עפ"י החוק. התמיכה עוברת דרך הפדרציה של הקואופרטיבים האורבניים - לקואופ' עירוני או דרך הפדרציה החקלאית לקואופ' כפרי-חקלאי. החוקים הגמישים מאפשרים התארגנויות של יזמים צעירים, מכל ענפי השירות והייצור, המסוגלות להתמודד עם המציאות הכלכלית והאבטלה. המינימום הנדרש להקמת קואופרטיב: 3 חברים!

רוני בוכמן ושאול גולן הוזמנו להרצות בפני תלמידי הקורס השנתי, אנשים שכבר הקימו קואופרטיב ומתמודדים עם בעיות ניהול ושיווק. הקורס מתקיים בסופי שבוע, פעמיים בחודש, בתנאי פנימיה. שתי קבוצות פועלות במקום לסירוגין, כך שכל סוף שבוע המקום מלא. השתתפו בקורס 50 איש, 25 בכל קבוצה: ארכיטקטים, פסיכולוגים, רופאים, מהנדסים, אנשי תיירות, שותפים בקואופרטיבים לבנייה ולשיפוצים, שירותים גריאטריים, בתי ספר, נגריות, שירותי כוח אדם, ייעוץ ארגוני, ייעוץ כלכלי. רוב האנשים צעירים, בוגרי אוניברסיטאות. מחצית המשתתפים - נשים. הגמישות הארגונית והמחשבתית מרשימה ביותר. התאמת הארגון למציאות נעשית תוך שמירת הרוח הקואופרטיבית, שמירה על תקנון ברור האומר מהו קואופרטיב ומה לא - אך ללא היצמדות שמרנית למסורת.
מפני מה הם זקוקים למרצים מישראל?
למה דווקא אתם? - לאחר עשר שנות היכרות ועבודה משותפת עם המרכז ללימודי קואופרציה שהתקיים בגבעת-חביבה, מכירים בשיטות ההדרכה שלנו המשתפות והמתקדמות. התמחינו בסדנאות המעבירות את חומר הלימודים ואת עולם התוכן בצורה לא פרונטלית. בקטע של אנלוגיות ודילמות קואופרטיביות - בין אידאולוגיה למציאות - הבאנו דוגמאות ממה שקורה בארץ, בקיבוץ. העברתי להם הרצאה על הקיבוץ ואח"כ העמדתי בפניהם דילמות ניהוליות. יש הרבה מצבים דומים: האם להכניס שותפים חדשים - משמע לקלוט חברים חדשים בקיבוץ? בקואופרטיב? איך לשמור על השותפים התורמים, המוצלחים?

- איך להשתחרר מאלה שאינם תורמים?

אחד המשתתפים הגדיר את ההבדל: קיבוץ הוא קואופרטיב של 24 שעות ביממה. הקואופרטיב שלהם הוא רק ל- 8 שעות ביום או קצת יותר… כמובן ששאלו אותנו איך ייתכן שכולם מקבלים אותו דבר? האנשים שונים, התרומה שונה. שיוויון הוא ערך יפה, אבל… עפ"י חוקיהם - כולם משתכרים על בסיס שווה, אך יש דיפרנציאציה עפ"י ההשקעה בהון ובתפקיד. הקורסים האלה מתקיימים על מנת לחדש כל הזמן את ערכי הקואופרציה. הקשר הכלכלי אינו מספיק. צריך לשמור על הסולידריות.

ביה"ס הזה לקואופרציה הוא חדש ונמצא בבניין של מנזר (שינוי ייעוד!) במקום יפהפה. לפתיחה החגיגית של הקורס הוזמן פליפה גונזלס כנואם מרכזי. אנחנו היינו המרצים הראשונים בקורס. להמשך התוכנית מגיעים מרצים מכל ספרד, כולם באים מקואופרטיבים. הקואופרציה היא הנושא המשותף ללומדים ולמרצים. אין בכך אינדוקטרינציה, אלא ניסיון לשלב את רעיון הקואופרטיב עם מודלים ניהוליים מודרניים.

- האם הקואופרטיב בא לתת פתרונות למצוקה? לאבטלה?

אלה אינם קואופרטיבים של עניים או נחשלים. אלה קואופרטיבים של אנשי מקצוע, יזמים, אשר רואים במסגרת זו דרך מוצלחת להתמודד ולהרוויח בשוק פתוח. הקואופרטיב משרת את האינטרס של השותפים בו, נותן אפשרות צמיחה, הישרדות, התמודדות עם סביבה עסקית תחרותית.

- באיזו יוזמה חדשנית נתקלת?

למשל: קואופרטיב של נשים שעבדו בניקיון, התארגנו ויצרו חברת ניקיון גדולה ומצליחה. מכאן המשיכו הלאה והקימו חברת לשיפוץ בתים וייסדו בית סיעודי. מושל אנדלוסיה הגיע לפתיחה החגיגית של הבית הסיעודי. אפשר להצביע על אין סוף יזמויות שונות ומגוונות. במרכז סביליה קיימת חממה ליזמות של התנועה הקואופרטיבית. באים שלושה אדריכלים ומקימים קואופרטיב. הם מקבלים שם חדר ומפתחים ממנו את העסק. ניתנת להם הדרכה, אשראי, הטבות במס. כך מנסה הממשלה למנוע הגירת מובטלים לערים. מקימים קואופרטיבים בעיירות כדי לעודד תעסוקה. קואופרטיבים לייצור יין, דבש, צימוקים, עבודות נגרות. זה לא קיבוץ, זה משהו אחר, ענייני. נקודתי. האווירה אופטימית, אנשים חכמים שמקפידים לשמור על רוח סולידרית. זו הייתה חווייה נהדרת להיות ביניהם.

את הרוח הזו עלינו לאמץ. ישנם שם רעיונות שניתן ליישמם בארץ - במושב, בקיבוץ, באזור. יש לנו הרבה מה ללמוד מהגויים.
שמעה ורשמה: אילנה לפידות